گزارش آزمون تابستانۀ ۱۳۹۶

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بر اساس تقویم سالیانهٔ کیمتهٔ آزمون، آزمون تابستانه ارتقای رده در این فصل که از روز یکشنبه ۱۳۹۶/۶/۱۹ تا روز شنبه ۱۳۹۶/۶/۲۵ برنامه‌ریزی گشته بود، در محل آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو برگزار گردید.

با توجه به تعداد و ردهٔ متقاضیان، آزمون این دوره در بخش بانوان برای روز یکشنبه برنامه‌ریزی شده و منحصر به رده‌های کیو۸ و ۷ بود.
در بخش آقایان نیز که آزمون در چهار روز متوالی معین شده بود، به ترتیب روز دوشنبه به کیو۸ و ۷، روز سه‌شنبه به کیو۶ و ۵، روز چهارشنبه به کیو۴ و ۳ و روز پنجشنبه به کیو۲ و ۱ اختصاص داده شده بود. اما با توجه به نبود متقاضی در سه بخش کیو۶، ۵ و ۳ در روز سه‌شنبه آزمونی برگزار نشد و از سویی دیگر با صلاح‌دید مسؤول کمیتهٔ آزمون، آزمون ردهٔ کیو۲ در روز چهارشنبه با آزمون کیو ۴ صورت پذیرفت.
تمامی آزمون‌های این دوره در دو بخش آقایان و بانوان، با حضور رئیس سبک و مدیر مؤسسه، استاد محمد عرب‌سرخی به عنوان آزمون‌گیرندهٔ اول برگزار گردید و سرپرست کمیتهٔ آزمون، استاد امید شکرابی به عنوان آزمون‌گیرندهٔ دوم و نایب رئیس سبک استاد فرهاد توشه‌خواه یا رئیس کمیتهٔ بانوان استاد مرسدهٔ تهامی به عنوان آزمون‌گیرندهٔ سوم نیز وی را همراهی می‌نمودند که مشروح چگونگی اخذ آزمون‌های این دوره در ذیل به طور مجزا در هر بخش، توضیح داده شده است.

بخش بانوان

روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۶/۶/۱۹:
در بخش بانوان که فقط در این روز منعقد بود و مربوط به کلیهٔ رده‌ها می‌شد. فقط ۵ نفر از خانم‌ها، متقاضی شرکت در آزمون برای ردهٔ کیو۸ و ۷ بودند. این آزمون از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۰۰ به مدت ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه، برگزار گشت.
متقاضیان شرکت در آزمون برای این رده، از آمادگی خوبی برخوردار بودند.

بخش آقایان

روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۶/۶/۲۰:
آزمون این روز که مختص رده‌های کیو۸ و ۷ بود و در دو بخش و با حضور تمام ۱۲شرکت‌کننده برگزار گشت. آزمون‌دهندگان کیو۸ از آمادگی نسبتاً خوبی برخوردار بوده و آزمون خوبی را به نمایش گذاشتند. این در حالی بود که متقاضیان آزمون کیو۷ به دلیل همراه نیاوردن سلاح برای مراسم ابتدای آزمونشان، همگی در همان بدو امر، ضعیف اعلام شدند. آزمون هر دو بخش این روز از ساعت ۱۸:۱۰ الی ۲۰:۳۰ به طول انجامید.

روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۶/۶/۲۲:
در این روز با توجه به هماهنگی و اطلاع‌رسانی انجام شده، متقاضیان رده‌های کیو۲ و ۳ که جمعاً ۲نفر بودند، برای آزمون حضور پیدا کرده بودند. با وجودی که آزمون‌دهندگان آماده به نظر می‌رسیدند اما به دلیل رعایت ننمودن آداب صحیح در مراسم ابتدایی و شروع آزمون، هر دو در همان ابتدا ضعیف اعلام شدند.
آزمون این روز در ساعت ۱۸:۱۰ آغاز گشته و در ساعت ۱۸:۲۰ پایان پذیرفت.

روز پنج‌شنبه ۱۳۹۶/۶/۲۳:
در این روز آزمون برای تنها متقاضی ردهٔ کیو۱، تحت نظارت دقیق شخص استاد محمد عرب‌سرخی به عنوان آزمون‌گیرندهٔ اول برگزار گردید. این آزمون از ساعت ۲۱:۰۰ شروع و تا ساعت ۲۲:۲۰ به درازا کشید. آزمون دهنده این روز از آمادگی نسبتاً خوبی در فنون سلاح و استقامت برخوردار بود، اما در بخش‌های فنون دست‌خالی و آزاد، در اجراهای وی، ضعف نسبی به چشم می‌خورد.

خواندن 508 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !