گزارش آزمون پاییزهٔ ۱۳۹۶

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

بر اساس تقویم سالیانهٔ کیمتهٔ آزمون، آزمون پاییزهٔ داخلی، جهت ارتقای ردهٔ هنرجویان متقاضی در این فصل که از روز پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ تا روز سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ برنامه‌ریزی گشته بود، در محل آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو برگزار گردید. 

با توجه به تعداد و ردهٔ متقاضیان، آزمون این دوره در بخش بانوان برای روز پنجشنبه برنامه‌ریزی شده و منحصر به رده‌های کیو۸ و ۷ بود. در بخش آقایان نیز که آزمون در چهار روز متوالی معین گشته بود، به ترتیب روز شنبه به کیو۸ و ۷، روز یکشنبه به کیو۶ و ۵، روز دوشنبه به کیو۴ و ۳ و روز سه‌شنبه به کیو۲ و ۱ اختصاص داده شده بود. اما با توجه به نبود متقاضی در چهار بخش کیو۶، ۵، ۴ و ۳ در روز یکشنبه و دو‌شنبه آزمونی برگزار نگردید. استاد محمد عرب‌سرخی، مدیر مؤسسه، در این دوره از آزمون‌ها فقط در بخش آقایان حضور فیزیکی پیدا نمود، که در آنها نیز به عنوان آزمون‌گیرندهٔ اول، تمامی بخش‌های آزمون شرکت‌کنندگان در هر آزمون را جزء به جزء مورد پرسش و بررسی قرار می‌داد و مسؤول کمیتهٔ آموزش، استاد امید شکرابی و مسؤول کمیتهٔ بانوان، استاد مرسدهٔ تهامی به عنوان آزمون‌گیرندگان دوم و سوم وی را همراهی می‌نمودند. در بخش بانوان نیز آزمون با مسؤولیت شخص استاد شکرابی برقرار گردید، که استاد تهامی نیز مکمل وی بوده و حضور استاد عرب‌سرخی در خارج از فضای آزمون اما در حاشیهٔ آن مشهود بود، که مشروح چگونگی اخذ آزمون‌های این دوره در ذیل به طور مجزا در هر بخش، توضیح داده شده است.

 

بخش بانوان

 روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۳:

در بخش بانوان که تنها در این روز منعقد بود و مرتبط با کلیهٔ رده‌ها می‌گردید، فقط ۲ نفر از خانم‌ها متقاضی شرکت در آزمون بوده که یک نفر از ایشان برای ردهٔ کیو۸ و دیگری برای ردهٔ کیو ۷ ثبت نام و شرکت نموده بودند. این آزمون از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۰۰ به مدت ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه، برگزار گشت. متقاضیان شرکت در آزمون برای این رده، از آمادگی خوبی برخوردار بودند.

 بخش آقایان

 روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۵:

آزمون در این روز به رده‌های کیو۸ و ۷ اختصاص داده شده بود که متقتضیان آن رده‌ها از ساعتی قبل در محل برگزاری آزمون حاضر گشته بودند. با ورود استاد محمد عرب‌سرخی در مکان آزمون و اجرای مراسم آغازین توسط ایشان، آزمون به صورت رسمی از ساعت ۱۸ آغاز شده و ‌در ساعت ۲۰ هر‌ دو بخش آن به اتمام رسید. متقاضیان آزمون در این دوره، آمادگی نسبتاً چشم‌گیری را بروز دادند.

 

روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸:

طبق هماهنگی انجام شده و به جهت تداخل ساعت آزمون با کلاس بانوان، متقاضیان رده‌های کیو۲ و ۱ از ساعت ۱۹:۳۰ در مجموعه حاضر شده و آزمون از ساعت ۲۰ شروع گردید. در این روز که آزمون هر دو رده با هم برگزار می‌گشت، متقاضیان با وجود ضعف نسبی در بخش فنون بدون‌سلاح، سعی کردند تا توان و آموز‌ش‌های فراگرفتهٔ خود را به نحو مطلوبی به نمایش بگذارند.

 

خواندن 409 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !