گزارش مراسم رونمایی از تجهیزات جدید مدرسۀ آیکیدو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مراسم رونمایی از تجهیزات جدید مدرسه آیکیدو در سال ۱۳۹۴ ...

در تاریخ ۱۴ مهر ماه از ساعت ۱۸:۰۰ تا ۲۲:۳۰ به منظور رونمایی و معرفی تعدادی از سلاحهای جدید برگزار گردید. پیش از شروع برنامه هنرجویان به مدت ۱۰ دقیقه به نرمش و گرم کردن بدن پرداختند. بخش اول پیش از شروع رسمی کلاس با حضور استاد عربسرخی از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۱۸:۴۵ برای معرفی و رونمایی از سلاح های جدید صورت گرفت.
در این بخش استاد عربسرخی به توضیح در رابطه با تجهیزات جدید پرداختند.
ایشان اینگونه بیان کردند که تفاوت سلاح های جدید (سلاح های چوبی) در مقایسه با سلاح های قدیم از نظر نوع چوب و پرداخت آنهاست. سپس عنوان کردند در شمشیر، چاقؤ بلند و چاقؤ کوتاه، مسطح بودن سر آنها و نداشتن خط جداکننده دسته از تیغه و همچنین بیشتر بودن حجم و چگالی آنها و دیگر وجوه تمایز کننده بوده که آن سلاح ها را کاملا با سبک سنتی مطابقت می دهد.
در ادامه کولۀ ورزشی جدید و مختص مدرسۀ آیکیدو که در دو اندازه، ویژۀ بزرگسالان و کودکان طراحی و تولید شده بود نیز رونمایی گردید که تفاوت هایی از حیث کاربردی تر شدن نسبت به کوله قدیمی داشت و در جهت رعایت سلامت جسمانی استفاده کنندگان و جلوگیری از آسیب های آناتومیک آنها، بیش از پیش مناسب سازی گشته بود.
در ادامه هریک از تجهیزات به هنرجویان متقاضی تحویل داده شد سپس به همه هنرجویان ۱۵ دقیقه استراحت داده شد.
پس از شروع رسمی گردهمایی، فنون مربوط به سلاح با تاکید بر حرکات پایۀ ۱ تا ۵ شمشیر انجام شد و رده های مختلف (از کیو ۵ تا دان ۳) تمرینات مخصوص به خود را زیر نظر استاد انجام دادند. در حین تمرین، نکات مربوط به حرکات و همچنین رفع اشکال آنها توسط استاد عربسرخی برای هنرجویان نمایش داده شد.بخش دوم گردهمایی در ساعت ۱۹:۴۵ به پایان رسید و به هنرجویان به مدت ۱۵ دقیقه وقت استراحت داده شد.سپس بخش سوم گردهمایی با تاکید بر فنون بدون سلاح آغاز گشت و ابتدا هنرجویان اشکالات و سوالات خود را در این زمینه مطرح کردند پس از طرح تعدادی سوال، رفع اشکال این تکنیک ها با توضیحات تکمیلی و ارائه نکات کاربردی توسط استاد عربسرخی انجام گشت و سپس همگی به تمرین آن پرداختند.در بخش پایانی نمایش دفاع در برابر اسلحه گرم توسط استاد صورت گرفت و همچنین تعدادی از فنون آزاد دفاع در برابر چند نفر توسط استاد توشه خواه با همکاری تعدادی از اعضای ارشد انجام گرفت.بخش سوم گردهمایی در ساعت ۲۰:۴۵ به پایان رسید و پس از نظافت و مرتب سازی کلاس، عکس برداری گروهی از اعضا صورت پذیرفت و در آخر در ساعت ۲۱:۰۰ مهمانی مدرسۀ آیکیدو همانند این گونه برنامه ها در سیستم سنتی برقرار گشت و از تمامی هنرجویان پذیرایی شد و استاد عربسرخی نیز در مورد فلسفۀ این گونه مهمانی ها توضیحاتی را ارائه نمودند. این مهمانی در ساعت ۲۲:۳۰ به پایان رسید.

خواندن 1808 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !