گزارش گردهمایی بهارهٔ ۱۳۹۵ در بخش بانوان

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

گردهمایی و کلاس ویژهٔ رفع اشکال بهار ۱۳۹۵ در بخش بانوان، روز سه‌شنبه هجدهم خردادماه در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو برگزار گشت. هنرجویان ثبت نام نموده، از نیم ساعت قبل از شروع کلاس یعنی ساعت ۱۷ در محل آکادمی حضور پیدا کرده و پس از تعویض لباس و آماده‌سازی کلاس، به نرمش و گرم‌کردن پرداختند.

گردهمایی به صورت رسمی و با ورود استاد محمد عرب‌سرخی به کلاس رأس ساعت ۱۷:۳۰ شروع گردید. پس از انجام مراسم آغازین، استاد عرب‌سرخی به سؤالات فنی متقاضیان جهت شرکت در آزمون، در رابطه با فنون سلاح پاسخ داده و نحوهٔ صحیح اجرای آنها را نشان داد، که همگی به تمرین آن فنون پرداختند. سپس استاد ضربات پایه‌ای شمشیر، ضربه زدن با شمشیر چوبی روی «ماکی وارا» و کار با شمشیرهای بزرگ هنرجویان را رفع اشکال نمود. در انتهای این بخش استاد عرب‌سرخی از ضربات چوب هنرجویان تست گرفته و اشکالات آن‌ها را نیز رفع نمود.

در بخش دوم که پس از زمان استراحت ۱۵دقیقه‌ای آغاز گردید و مختص فنون دست‌خالی بود، استاد عرب‌سرخی در ابتدا به رفع اشکال و پاسخ‌گویی به سؤالات هنرجویان پرداخت. در این بخش فنونی همچون «ایکیو»، «شیهو ناگه»، «سانکیو» و «ککیو ناگه» از حالت‌های شومن اوچی، کاتا دوری و موروته دوری توسط استاد عرب‌سرخی تصحیح گشته و آموزش داده شد. همچنین استاد عرب‌سرخی چند تکنیک از «تانتو دوری» (خلع سلاح چاقو) را در این قسمت گردهمایی آموزش داد.
سرانجام گردهمایی پس از مراسم پایانی، خروج استاد عرب‌سرخی از کلاس و نظافت مکان فعالیت توسط هنرجویان در ساعت ۲۰:۳۰ پایان پذیرفت.

خواندن 1391 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !