متفرقه

شنبه, 22 مهر 1396 14:23

گزارش مراسم ذکر مصیبت در ماه محرم

نوشته شده توسط

با توجه به اهمیت ماه محرم و واقعهٔ شهادت سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه‌السلام که در احادیث و روایات معصومین علیهم‌السلام نیز عزاداری و‌ گریستن بر شهادت مظلومانهٔ آن امام همام بسیار توصیه گردیده و دارای جایگاه والایی در اسلام می‌باشد، مطابق با برنامهٔ هر ساله‌ای که توسط استاد محمد عرب‌سرخی برپا می‌شد امسال نیز، وی با همراهی مسؤولان و اعضای سبک ایواما شینشین آیکیدو، این مراسم را به مدت ۵ شب همانند سال‌های گذشته برپا نمودند.
این مراسم عزاداری و ذکر مصیبت، در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو واقع در مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان، از روز جمعه ۱۳۹۶/۷/۱۴ تا روز سه‌شنبه ۱۳۹۶/۷/۱۸ و مصادف با نیمهٔ دوم دههٔ دوم ماه محرم‌الحرام، تدارک دیده شده بود.
در این پنج شب ابتدا جناب آقای محمدرضا حقیان‌فر زیارت عاشورا را قرائت می‌کرد. سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی جعفری دولابی با بیان کوتاه چند مسألهٔ شرعی مبتلابه عموم و پاسخگویی به شبهات، سخنرانی خود را آغاز کرده و در ارتباط با مسائلی پیرامون واقعهٔ عاشورا و تطابق با زمان کنونی، طی پنج شب مراسم، مطالبی را بیان می‌نمود. در خاتمهٔ مجلس هر شب نیز، دکتر حاج هادی سماواتی به مرثیه‌سرایی می‌پرداخت و عزاداران و عاشقان را به فیض معنوی می‌رساند.
لازم به ذکر است، با توجه به اینکه این مراسم با هفتهٔ بزرگداشت نیروی انتظامی مصادف گردیده بود، در پایان مراسم عزاداری روز دوم، از سردار سرتیپ حسن عرب‌سرخی، فرمانده محترم یگان امداد نیروی انتظامی تهران بزرگ و عضو شورای عالی نخبگان سبک ایواما شینشین آیکیدو تقدیر به عمل آورده شد.


این مراسم روحانی و معنوی که با حضور هنرجویان، برخی خانواده‌های ایشان و همچنین دیگر ارادتمندان به آستان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام مزین شده بود، هرشب در ساعت ۲۱:۰۰ با پذیرایی به پایان می‌رسید.

به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مجلس ذکر مصیبات آن حضرت و خاندان مطهر ایشان از روز جمعه ۱۳۹۶/۷/۱۴ تا روز سه‌شنبه ۱۳۹۶/۷/۱۸ مقارن با شب شانزدهم تا شب بیستم محرم‌الحرام (به مدت پنج شب)، از ساعت ۱۹:۳۰ تا ساعت ۲۱ در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو واقع در بلوار کشاورز، خیابان حجاب، پشت خانهٔ والیبال، مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان برقرار می‌باشد.

از آنجا که عزاداری، ذکر مصیبت و گریستن بر سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه السلام در احادیث و روایات معصومین علیهم السلام بسیار توصیه گردیده و دارای جایگاهی بسیار عظیم می‌باشد، مسؤولان و اعضای مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان، به ویژه مدیر آن استاد محمد عرب‌سرخی همت گماشتند و در جهت اقامهٔ عزای آن حضرت برای اولین سال، مجلس ذکر مصیبات آن امام همام و خاندان مطهر ایشان را در پنج شب برپا نمودند.

من الغریب الی الحبیب…
آن کس که تو را شناخت جان را چه کند…

به اطلاع کلیۀ اعضای محترم مدرسۀ آیکیدو می رساند با توجه به نزدیکی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحُسَین (ع)

مراسم ذکر مصیبات حضرت امام حسین (ع) و اهل بیت و یاران وفادار ایشان در روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۰ 

به مناسبت ایام سوگوارى حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مجلس ذکر مصیبات آن حضرت و خاندان مطهرشان در آکادمى آیکیدو برقرار می گردد.    

مراسم افتتاحیۀ مسابقات ورزشی امیدهای آیندۀ استان تهران با حضور اعضای فعال مدرسه آیکیدو...

به اطلاع اعضای مدرسه آیکیدو می رساند برنامه گردهمایی در مجموعۀ فرهنگی ورزشی انقلاب تهران در برگزار خواهد شد.

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !