متفرقه

 

با توجه به اهمیت ماه محرم و واقعهٔ شهادت سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه‌السلام که در احادیث و روایات معصومین علیهم‌السلام نیز عزاداری و‌ گریستن بر شهادت مظلومانهٔ آن امام همام بسیار توصیه گردیده و دارای جایگاه والایی در اسلام می‌باشد، مطابق با برنامهٔ هر ساله‌ای که توسط استاد محمد عرب‌سرخی برپا می‌شد امسال نیز، وی با همراهی مسؤولان و اعضای سازمان ایواما شینشین آیکیدو، این مراسم را به مدت ۵ شب همانند سال‌های گذشته برپا نمودند.
این مراسم عزاداری و ذکر مصیبت، در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو واقع در مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان، از روز سه‌شنبه۱۳۹۷/۷/۳ تا روز شنبه ۱۳۹۷/۷/۷ و مصادف با نیمهٔ دوم دههٔ دوم ماه محرم‌الحرام، تدارک دیده شده بود.

در این پنج شب ابتدا جناب آقای محمدرضا حقیان‌فر زیارت عاشورا را قرائت می‌کرد. سپس حجت الاسلام و المسلمین هادی میرزایی با بیان کوتاه چند مسألهٔ شرعی مبتلابه عموم و پاسخگویی به شبهات، سخنرانی خود را آغاز کرده و در ارتباط با مسائلی پیرامون واقعهٔ عاشورا و تطابق با زمان کنونی، طی پنج شب مراسم، مطالبی را بیان می‌نمود. در خاتمهٔ مجلس هر شب نیز، دکتر حاج هادی سماواتی به مرثیه‌سرایی می‌پرداخت و عزاداران و عاشقان را به فیض معنوی می‌رساند.

 

 

 

 

 

به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مجلس ذکر مصیبات آن حضرت و خاندان مطهر ایشان از روز سه‌شنبه۱۳۹۷/۷/۳ تا روز شنبه ۱۳۹۷/۷/۷ مقارن با شب شانزدهم تا شب بیستم محرم‌الحرام (به مدت پنج شب)، از ساعت ۱۹:۳۰ تا ساعت ۲۱ در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو واقع در بلوار کشاورز، خیابان حجاب، پشت خانهٔ والیبال، مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان برقرار می‌باشد.

 
 
 
 

استاد محمد عربسرخی مدیر مؤسسات فرهنگی ورزشی آیکیدو ایرانیان و مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان و نیز نماینده و رئیس سازمان بین‌المللی ایواما شینشین آیکیدو در ایران طی پیامی از تمامی شخصیت‌ها، مسؤولان و افرادی که به نحوی از انحاء نسبت به وی و خانوادهٔ داغدار ایشان ابراز لطف و محبت نموده بودند کمال تقدیر و سپاسگزاری خود را اعلام داشت. متن پیام به شرح ذیل است:

إنا لله و إنا إلیه راجعون

مبداء انسان مشخص است و مقصد انسان نیز. تنها مسیر می‌ماند و مدت زمانی که آن را سپری می‌کنیم!
بار الها! یاری‌مان کن تا بار معرفت خویش را به سلامت، در مسیر صدق و در طول زمانی که تو مقدر می‌فرمایی در عافیت به سر منزل مقصود برسانیم.
بدین وسیله این‌جانب از کلیهٔ شخصیت‌ها، مسؤولان و افرادی که با حضور تسلی‌بخش خود در مراسم‌های تشییع، تدفین و ترحیم والدهٔ مرحومهٔ حقیر شرکت نموده و یا با ارسال محبت خود به واسطهٔ گل، کتیبه، پیامک و... ما را شرمندهٔ لطف و بزرگواری خویش ساخته بودند، کمال تقدیر و سپاسگزاری خود را اعلام داشته و از قادر مطلق، رحمت و مغفرت ابدی گذشتگان و طول عمر با عافیت بازماندگان ایشان را مسألت می‌نمایم.

وَ مِن الله التّوفیق
الحقیر
محمد عربسرخی

إنّا لله و إنّا إلیه راجعون
با کمال تأثر و تأسف، درگذشت شادروان حاجیه خانم عربسرخی، والدهٔ مکرمهٔ استاد محمد عربسرخی را خدمت وی و خانوادهٔ محترم آن مرحومه، وابستگان و دوستان، و همچنین کلیهٔ اعضای محترم مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو و سازمان بین‌المللی ایواما شینشین آیکیدو تسلیت عرض نموده و از درگاه ربوبی برای آن فقیدهٔ سعیده مغفرت بی‌کران الهی و برای منتسبان تازه‌گذشته صبر و اجر وافر و جزیل مسألت می‌نماید.
مراسم تشییع و خاکسپاری تازه‌گذشته، ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۷/۱/۷ از مقابل مسجد آشتیانیها واقع در خیابان ۱۷شهریور، ایستگاه ناصری، خیابان شهید درخشان به سمت بهشت زهرا سلام‌الله‌علیها، قطعهٔ ۳۱۸، ردیف ۴۳، شمارهٔ ۲۷ انجام خواهد گردید.
همچنین مجلس ترحیم وی روز جمعه مورخ ۱۳۹۷/۱/۱۰ از ساعت ۱۱:۳۰ تا اذان ظهر در مسجد فوق‌الذکر برقرار خواهد بود.

[نثار روح آن مرحومه فاتحه‌ای قرائت بفرمایید.]

شنبه, 22 مهر 1396 14:23

گزارش مراسم ذکر مصیبت در ماه محرم

نوشته شده توسط

با توجه به اهمیت ماه محرم و واقعهٔ شهادت سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه‌السلام که در احادیث و روایات معصومین علیهم‌السلام نیز عزاداری و‌ گریستن بر شهادت مظلومانهٔ آن امام همام بسیار توصیه گردیده و دارای جایگاه والایی در اسلام می‌باشد، مطابق با برنامهٔ هر ساله‌ای که توسط استاد محمد عرب‌سرخی برپا می‌شد امسال نیز، وی با همراهی مسؤولان و اعضای سبک ایواما شینشین آیکیدو، این مراسم را به مدت ۵ شب همانند سال‌های گذشته برپا نمودند.
این مراسم عزاداری و ذکر مصیبت، در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو واقع در مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان، از روز جمعه ۱۳۹۶/۷/۱۴ تا روز سه‌شنبه ۱۳۹۶/۷/۱۸ و مصادف با نیمهٔ دوم دههٔ دوم ماه محرم‌الحرام، تدارک دیده شده بود.
در این پنج شب ابتدا جناب آقای محمدرضا حقیان‌فر زیارت عاشورا را قرائت می‌کرد. سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی جعفری دولابی با بیان کوتاه چند مسألهٔ شرعی مبتلابه عموم و پاسخگویی به شبهات، سخنرانی خود را آغاز کرده و در ارتباط با مسائلی پیرامون واقعهٔ عاشورا و تطابق با زمان کنونی، طی پنج شب مراسم، مطالبی را بیان می‌نمود. در خاتمهٔ مجلس هر شب نیز، دکتر حاج هادی سماواتی به مرثیه‌سرایی می‌پرداخت و عزاداران و عاشقان را به فیض معنوی می‌رساند.
لازم به ذکر است، با توجه به اینکه این مراسم با هفتهٔ بزرگداشت نیروی انتظامی مصادف گردیده بود، در پایان مراسم عزاداری روز دوم، از سردار سرتیپ حسن عرب‌سرخی، فرمانده محترم یگان امداد نیروی انتظامی تهران بزرگ و عضو شورای عالی نخبگان سبک ایواما شینشین آیکیدو تقدیر به عمل آورده شد.


این مراسم روحانی و معنوی که با حضور هنرجویان، برخی خانواده‌های ایشان و همچنین دیگر ارادتمندان به آستان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام مزین شده بود، هرشب در ساعت ۲۱:۰۰ با پذیرایی به پایان می‌رسید.

به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مجلس ذکر مصیبات آن حضرت و خاندان مطهر ایشان از روز جمعه ۱۳۹۶/۷/۱۴ تا روز سه‌شنبه ۱۳۹۶/۷/۱۸ مقارن با شب شانزدهم تا شب بیستم محرم‌الحرام (به مدت پنج شب)، از ساعت ۱۹:۳۰ تا ساعت ۲۱ در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو واقع در بلوار کشاورز، خیابان حجاب، پشت خانهٔ والیبال، مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان برقرار می‌باشد.

از آنجا که عزاداری، ذکر مصیبت و گریستن بر سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه السلام در احادیث و روایات معصومین علیهم السلام بسیار توصیه گردیده و دارای جایگاهی بسیار عظیم می‌باشد، مسؤولان و اعضای مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان، به ویژه مدیر آن استاد محمد عرب‌سرخی همت گماشتند و در جهت اقامهٔ عزای آن حضرت برای اولین سال، مجلس ذکر مصیبات آن امام همام و خاندان مطهر ایشان را در پنج شب برپا نمودند.

من الغریب الی الحبیب…
آن کس که تو را شناخت جان را چه کند…

به اطلاع کلیۀ اعضای محترم مدرسۀ آیکیدو می رساند با توجه به نزدیکی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحُسَین (ع)

مراسم ذکر مصیبات حضرت امام حسین (ع) و اهل بیت و یاران وفادار ایشان در روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۸/۱۰ 

به مناسبت ایام سوگوارى حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مجلس ذکر مصیبات آن حضرت و خاندان مطهرشان در آکادمى آیکیدو برقرار می گردد.    

مراسم افتتاحیۀ مسابقات ورزشی امیدهای آیندۀ استان تهران با حضور اعضای فعال مدرسه آیکیدو...

به اطلاع اعضای مدرسه آیکیدو می رساند برنامه گردهمایی در مجموعۀ فرهنگی ورزشی انقلاب تهران در برگزار خواهد شد.

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !