گزارش سفر پیاده به کربلای معلی براى زیارت روز اربعین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

من الغریب الی الحبیب…
آن کس که تو را شناخت جان را چه کند…


یک سال گذشت و باز موسم اربعین فرا رسید و دلسوختگان حضرت سیدالشهدا (ع) خود را برای پیوستن به خیل عشاق آماده کردند.
لطف حق شامل چند تن از اعضای مؤسسه مدرسه آیکیدو گردید تا در این سفر الهی نایب الزیاره دیگر دوستان و ارادتمندان اهل بیت (ع) باشند.
ایشان سفر خود را در روز پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ آغاز کرده و پس از عبور از مرز چزابه در روز جمعه ۱۳۹۴/۰۹/۰۶به زیارت حضرت امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) در شهر کاظمین مشرف گردیدند و پس از آن، در همان روز عزم زیارت امامین عسکریین در شهر سامرا را نموده و به بارگاه نورانی این حضرات شرف حضور پیدا کردند. در ادامه سفر، به شهر نجف رفته و به پابوس حضرت امیرالمومنین (ع) نائل گردیده و پس از دو روز اقامت در این شهر و برخورداری از الطاف و میهمان نوازی مردمان مؤمن نجف اشرف در روز یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ پیاده روی خود را به سوی کربلای معلی آغاز نمودند.
در طول راهپیمایی مناظر و وقایع زایدالوصفی مشاهده کرده و  در مسیر نیز استاد فرهاد توشه خواه  که وی نیز به قصد حضور در این جمع معنوی و پای بوسی آستان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خود را به خیل راهپیمایان رسانده بود، ملاقات کردند تا در نهایت در روز سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ به شهر مقدس کربلا رسیده و به زیارت مرقد آن حضرت و حضرت قمر بنی هاشم (ع) نائل آمدند. پس از اقامت یک شبه در کربلای معلی آنها در روز چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ دوباره به شهر نجف اشرف عزم بازگشت کردند و در روز پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ کشور عراق را ترک گفته و به سمت کشور عزیزمان طی طریق کرده و در انتها به جمع دوستان خود در مدرسه آیکیدو پیوستند.

خواندن 2501 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !