گزارش مراسم ذکر مصیبت در ماه محرم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از آنجا که عزاداری، ذکر مصیبت و گریستن بر سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی علیه السلام در احادیث و روایات معصومین علیهم السلام بسیار توصیه گردیده و دارای جایگاهی بسیار عظیم می‌باشد، مسؤولان و اعضای مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان، به ویژه مدیر آن استاد محمد عرب‌سرخی همت گماشتند و در جهت اقامهٔ عزای آن حضرت برای اولین سال، مجلس ذکر مصیبات آن امام همام و خاندان مطهر ایشان را در پنج شب برپا نمودند.

 

این مراسم که در آکادمی تخصصی ایواما آیکیدو واقع در مؤسسهٔ فرهنگی ورزشی مدرسهٔ آیکیدو ایرانیان، از روز دوشنبه ۱۳۹۵/۷/۲۶ تا روز جمعه ۱۳۹۵/۷/۳۰ و مصادف با نیمهٔ دوم دههٔ دوم ماه محرم‌الحرام تدارک دیده شده بود، سال گذشته فقط در یک شب از این ایام صورت پذیرفته بود که با تفضّل اهل بیت علیهم السلام، این رزق معنوی در سفرهٔ ارادتمندانشان قرار گرفت.
در این پنج شب که مراسم پس از اذان مغرب و عشاء آغاز می‌گردید، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی جعفری دولابی اقامهٔ نماز جماعت کرده و پس از آن جناب آقای محمدرضا حقیان‌فر زیارت عاشورا را قرائت می‌نمود. سپس حجت الاسلام جعفری با بیان کوتاه چند مسألهٔ شرعی مبتلابه عموم و پاسخگویی به شبهات، سخنرانی خود را آغاز کرده و در ارتباط با چگونگی روند به وقوع پیوستن واقعهٔ عاشورا طی پنج شب مراسم، مطالبی را بیان می‌نمود. در خاتمهٔ مجلس هر شب نیز دکتر حاج هادی سماواتی به مرثیه‌سرایی می‌پرداخت و عزاداران و عاشقان را به فیض معنوی می رساند.
این مراسم روحانی و معنوی که با حضور هنرجویان، برخی خانواده‌های ایشان و همچنین دیگر ارادتمندان به آستان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام مزین شده بود، هرشب در ساعت ۲۰:۰۰ با پذیرایی به پایان می‌رسید.

خواندن 1603 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !