مطالب (5)

کایچو هیتوهیرا سایتو در ارتباط با چگونگی و فلسفهٔ ایواما شینشین آیکیدو و ارتباط آن با استاد بزرگ، موریهه اوئشیبا و پدرش، استاد موریهیرو سایتو چنین بیان نموده است که:

«ما تأثیر برجستهٔ پدرم، موریهیرو، بر بینشمان نسبت به آیکیدو را همگی به‌طور مشترک می‌دانیم و از آن حراست می‌کنیم، اما در عین حال امانتدار شاکلهٔ تکنیکی و عرفانی‌ای که از کایچو موریهه اوئشیبا به ما رسیده‌است، نیز هستیم. ما به طور پیوسته در حال ارتقای تکنیک‌ها بوسیلهٔ تمرینات مستمر و متمرکز کیهون (پایه) هستیم و معتقدیم که هر بار تمرین آنها فرصتی برای ارتباط نزدیک‌تر با بنیان‌گذار آیکیدو است.
قبل از هر چیز، من تمرین مستمر را برای خودم تجویز می‌کنم.»

استاد موریهیرو سایتو در ماه مِی ۱۹۹۹، در معبد آیکی که در منطقهٔ ایواما از شهر کاساما بوده و واقع در استان ایباراکی ژاپن می‌باشد چنین بیان نمود:

دوشنبه, 14 فروردين 1396 15:51

استقرار

نوشته شده توسط

انواع استقرار و حالت‌های متفاوت پاها در ارتباط با یکدیگر، به‌همراه نمودارهای مثلثاتی آنها در سبک آیکیدو سنتی ایواما (ایواما آیکیدو) در ذیل نشان داده شده است:

سه شنبه, 24 اسفند 1395 00:00

استاد موریهیرو سایتوی جوان در یک عکس قدیمی

نوشته شده توسط

در این عکس جذاب که وبسایت آیکیدو ژورنال آن را منتشر کرده، استاد موریهیرو سایتو به عنوان «اوچی‌تاچی» (حمله کنندهٔ با شمشیر) مشاهده می‌شود. 

اعداد، نوشتار کانجی و گویش آنها در زبان ژاپنی

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !