پنج شنبه, 02 فروردين 777 07:01

فواید مصرف شیر، پس از ورزش

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

«گلنیس جونز»، متخصص تغذیه، از شورای تحقیقات پزشکی بریتانیا در این باره می‌گوید: شیر با دارا بودن مقادیر بالای پروتئین می‌تواند ‌به‌عنوان یک نوشیدنی مناسب برای ورزشکاران مورد استفاده قرار گیرد.

محققان در بررسی‌های خود متوجه شدند، افرادی که بعد از تمرین‌های ورزشی شیر مصرف می‌کنند، نسبت به افرادی که آب یا نوشیدنی‌های نیروزا می‌نوشند در نوبت‌های بعدی ورزش، می‌توانند زمان طولانی‌تری را به فعالیت‌های بدنی اختصاص دهند. 

همچنین «کاکبرن»، متخصص تغذیه از دانشگاه نورتومبریا انگلستان در این‌باره می‌گوید: ما به ورزشکاران توصیه می‌کنیم که بلافاصله بعد از پایان ورزش شیر بنوشند زیرا، مواد مغذی این نوشیدنی، جذب بدن شده و عضلات می‌توانند از آن استفاده کنند.

این نوشیدنی برای افرادی که روزانه چند نوبت ورزش می‌کنند نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. البته افراد، در صورتی‌ که در هضم شیر مشکل دارند، می‌توانند آن را با مواد طعم دهندهٔ طبیعی مصرف کنند و یا از شیر بدون لاکتوز استفاده نمایند.

خواندن 1143 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 03 تیر 1396 18:53
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !