پنج شنبه, 17 فروردين 1396 01:19

اصولی كه در گرم كردن باید رعایت كرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

۱- تمرینات گرم كردن باید به تدریج و به آرامی انجام شود.

۲- مدت و شدت گرم كردن باید به اندازه‌ای باشد تا درجه حرارت عضلات و بخش‌های داخلی بدن را افزایش دهد. اما این به معنی انجام تمرینات طولانی و شدید نیست، زیرا خستگی و كاهش ذخایر انرژی را در پی خواهد داشت.

۳- فاصله زمانی گرم كردن تا آغاز تمرین اصلی یا مسابقه باید كوتاه باشد، اگر چه ممكن است اثر گرم كردن ۴۵دقیقه پس از پایان آن باقی بماند اما برای دست‌یابی به بهترین نتیجه، فاصلهٔ پایانی گرم كردن تا آغاز تمرین یا مسابقه نباید از ۱۵دقیقه بیشتر باشد.
۴- گرم كردن عمومی، حركات كلی و عضلات بزرگ را در بر می‌گیرد نه حركات ظریف و عضلات كوچك را.
۵- شدت گرم كردن به آمادگی فرد بستگی دارد و به ازای ۶۰ تا ۸۰ درصد اكسیژن مصرفی، متغیر است.
۶- كشش، یكی از اجزای حیاتی و جدا نشدنی گرم كردن است. كشش، انعطاف پذیری را افزایش می دهد و عضلات، مفاصل و رباطها را برای تمرین شدید آماده می سازد؛ بنابر این كشش، احتمال آسیب‌دیدگی را كاهش می دهد، چون بسیاری از آسیب‌ها در نتیجهٔ عدم نرمش و انعطاف‌پذیری ایجاد می‌شود. تمرینات كششی، كلیهٔ گروههای عضلات اصلی و مفاصل بدن را در بر می‌گیرد. در كشش صحیح، بدن ثابت و بی حركت باقی می‌ماند و نباید درد یا ناراحتی احساس كرد. كشش بیش از حد به عضلات و زردپی‌ها آسیب می‌رساند و در ضمن دردناك و بی‌فایده است.

خواندن 1024 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: حقایقی دربارهٔ ورزش‌های هوازی »
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !