یکشنبه, 25 تیر 1396 15:56

ورزش و‌ درمان افسردگی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
محققان معتقدند ورزش کردن می‌تواند استرس و عصبانیت را کاهش داده و احساس سلامت فیزیکی را بهبود بخشد. به همین دلیل پزشکان ادعا کرده‌اند که فعالیت‌های بدنی و ورزش کردن باید بیش از گذشته برای مبارزه با افسردگی و ناامیدی مورد توجه قرار گیرد.
پروفسور «جاسپِر اِسمیت» روانشناس دانشگاه «سوثِرن مِتُودیست» در دالاس آمریکا در این باره گفت بود: ورزش‌درمانی می‌تواند به جای درمان‌های دارویی در بیماری افسردگی مورد استفاده قرار گرفته و یا در کنار داروها برای کمک به بیماران افسرده مورد توجه قرار گیرد.
به این ترتیب بیمارانی که به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند درمان‌های دارویی دریافت کنند و یا به این داروها دسترسی ندارند، با فعالیت‌های ورزشی می‌توانند به درمان خود کمک شایانی کنند.
معمولاً درمان‌های دارویی به دلیل ابتلا به بیماری‌های روانی مانند افسردگی، چندان بازخورد خوبی در جامعه ندارند و به همین دلیل تعدادی از بیماران از مراجعه به پزشکان برای درمان خود سرباز می‌زنند. ورزش کردن می‌تواند درمان‌های دارویی را تکمیل نموده و به بیماران کمک کند که بیشتر روی درمان بیماری خود تمرکز داشته و به آن پایبند باشند.
افرادی که ورزش می‌کنند کمتر علائم افسردگی و ناامیدی را از خود نشان می‌دهند و استرس و عصبانیت کمتری دارند. ورزش کردن مانند داروهای ضد افسردگی تأثیرات فروانی دارد و این تأثیرها به صورت خاص روی سیستم انتقال پیام‌های عصبی در مغز، بسیار مورد توجه است که می‌تواند به بیماران افسرده کمک کند تا رفتار طبیعی و مثبت خود را بازگردانند.
تیم تحقیق و درمان افسردگی این دانشگاه، مطالعات گذشته را بازبینی کرده و متوجه شدند درمان‌های رفتاری و دارویی در دسترس افرادی که به آنها نیاز دارند قرار نمی‌گیرد، اما آن افراد به کمک ورزش می‌توانند علائم این بیماری همچون ترس، طپش قلب و مانند آنها را کاهش دهند.
دکتر اسمیت در این باره گفته بود: بعد از ۲۵ دقیقه ورزش کردن، روحیهٔ شما بهتر شده، میزان استرس کاهش پیدا کرده و شما احساس می‌کنید که انرژی بیشتری دارید. این عوامل شما را تشویق می‌کند تا روز بعد نیز ورزش کنید و آن را ادامه دهید. در بهترین حالت بیماران می‌توانند برای ورزش خود برنامهٔ روزانه داشته باشند و برای خود نیز اهداف مشخصی را تعریف کنند که به آنها کمک می‌کند بتوانند با بیماری‌های مغزی و روحی خود بهتر مقابله کنند.
خواندن 976 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « فواید ورزش کردن حرکات کششی »
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !