دوشنبه, 11 دی 1396 12:42

فعالیت‌های بدنی و ورزش در کودکان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

فعالیت‌های بدنی و ورزش یکی از راه‌کارهای مبارزه با هیجان در کودکان می‌باشد؛ عامل افسردگی را از کودکان دور ساخته و باعث می‌گردد به دنیای پیرامون خود بیشتر توجه نمایند. لذا تضمین کنندهٔ سلامت بدن، روح، فکر و ذهن کودک است.

کودکان در سنین رشد بیش از هر چیز دیگر به انجام فعالیت‌های ورزشی مناسب نیاز دارند تا کمتر از تنش‌های فیزیکی و روحی رنج ببرند.
به عنوان مثال پیاده‌روی کودکان با همراهی والدین می‌تواند ورزش مناسبی باشد و باعث تناسب اندام و سلامت روزافزون کوکان خواهد شد.
در رابطه با ورزش کودکان، رعایت اصول امنیتی یکی از مهم‌ترین عوامل محسوب می‌شود که والدین باید به آن توجه خاصی نمایند. ضروریست اولیا توجه داشته باشند که مکان‌های فعالیت و ورزش کودکان می‌بایست دارای نکات ایمنی و استاندارهای لازم باشد.
تشخیص اضطراب و درمان در کودکان و نوجوانان بسیار مهم است و با ورزش کردن بسیاری از مشکلات ناشی از اضطراب پیش روی کودکان از بین خواهد رفت.
فراهم آوردن امکانات ورزشی مناسب در منازل و همچنین حضور کودکان در پارک‌ها و فضاهای مناسب ورزشی می‌تواند در سلامتی جسمی و روحی آنها مؤثر باشد و باعث رشد اجتماعی کودکان نیز می‌گردد. در این رابطه والدین باید با برنامه‌ریزی خاص، ساعاتی از روز را به ورزش کردن آنها اختصاص دهند.

خواندن 209 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !