پزشکی

وقتی فرد ورزش می‌کند قلب، خون را با سرعت بیشتری به جریان می‌اندازد. پس از خوردن غذا، خون بیشتری به طرف معده سرازیر شده که به عمل هضم غذا کمک می‌کند؛

خیر؛ عرق کردن زیاد، هیچ تأثیری بر روی کاهش وزن ندارد و آب بدن را بیشتر دفع می‌کند.
بهتر است در هنگام ورزش از لباس نخی استفاده شود تا دمای بدن به سهولت با بیرون از آن به سهولت تبادل گردد.
تعریق زیاد، موجب کم شدن وزن به صورت موقتی بوده و فقط برای کاستن وزن به میزان محدود (حداکثر یک تا دو کیلوگرم) مؤثر می‌باشد.

طبق تحقیقات جدید و گزارش محققان، ورزش منظم ممکن است روند آسیب کلیه‌ها را در افراد مبتلا به «لوپوس» آهسته کند. در حالی که استرس ممکن است آن روند را تسریع کرده و آسیب به کلیه‌ها را افزایش دهد.

علت درد پهلو در زمان دویدن:
دکتر «لویز ماهارام»، کارشناس طب ورزشی می گوید: بعضی از کارشناسان عقیده دارند درد پهلو ناشی از انقباض و فشار دیافراگم است، یعنی ظهور پدیده‌ای به نام «ایسکِمی» یا نرسیدن خون کافی به دیافراگم.

تاکنون دارو‌های زیادی چون فوزاماکس، اکتونل و... برای پیشگیری از پوکی استخوان ساخته شده‌اند. با این حال مصرف این داروها بیش از ۵سال، می‌تواند تأثیرات منفی را نیز در پی داشته باشد.

اهمیت تنفس عمیق در ورزش

ریه‌ها مقدار کمی از قفسهٔ سینه کوچکترند، اما بیشتر مردم از تمام نیروی این عضو قدرتمند بدن استفاده نمی‌کنند. وقتی نفس عمیق می‌کشید، ریه‌ها را باز می‌کنید؛ دیافراگم را به طرف پایین فشار می‌دهید و باعث می‌شوید که شکمتان با پر شدن ریه‌ها از هوا گسترش پیدا کند. این گونه تنفس کردن در مدت زمان دویدن کمک می‌کند تا مقدار زیادی اکسیژن به داخل ریه‌ها وارد شود و از سرگیجه و تهوع جلوگیری گردد.

۱- استرس را کاهش می‌دهد.

باز و بسته کردن ماهیچه‌ها و ایجاد کشش در آنها سبب رسیدن خون به آنها و تحرک مفاصل می‌شود. علاوه بر این، صحیح ورزش کردن و انجام حرکت‌های کششی، خطر صدمه و درد را در ماهیچه‌ها به حداقل می‌رساند و سبب خوش شکل شدن اندام‌ها و حالت بدن می‌شود. اما توجه به این نکته نیز مهم است که این کار می‌بایست درست انجام شود و به ماهیچه‌ها آسیب نرسد.

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !