چهارشنبه, 09 فروردين 1396 18:37

اهمیت تنفس عمیق در ورزش

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

ریه‌ها مقدار کمی از قفسهٔ سینه کوچکترند، اما بیشتر مردم از تمام نیروی این عضو قدرتمند بدن استفاده نمی‌کنند. وقتی نفس عمیق می‌کشید، ریه‌ها را باز می‌کنید؛ دیافراگم را به طرف پایین فشار می‌دهید و باعث می‌شوید که شکمتان با پر شدن ریه‌ها از هوا گسترش پیدا کند. این گونه تنفس کردن در مدت زمان دویدن کمک می‌کند تا مقدار زیادی اکسیژن به داخل ریه‌ها وارد شود و از سرگیجه و تهوع جلوگیری گردد.

با مقداری تمرین و کمی کشش در عضلات میان‌تنه می‌توانید از تمام پتانسیل نفس کشیدنتان استفاده کنید و قدرت تحمل خود را بالا ببرید.

وقتی در هوای سرد می‌دوید بسیار مهم است که از بینی تنفس کنید، چون هوای سرد، خشک است و نفس کشیدن از طریق دهان باعث افزایش خشکی مجرای تنفسی می‌گردد.
اگر قصد دارید در دمای پایین و هوای سرد بدوید، ضروریست تا چیزی مانند دستمال، شال گردن و یا یقهٔ لباس خود را جلوی بینی و دهانتان قرار دهید تا رطوبت را در آن منطقه نگه‌دارد و هوا قبل از رسیدن به ریه‌ها مرطوب باشد.

خواندن 1085 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

مؤسسۀ فرهنگی ورزشی مدرسۀ آیکیدو، اولین و تنها مرجع رسمی آیکیدو ی سنتی ایواما (Iwama Aikido) در ایران می‌باشد. این مؤسسه، در سازمان جهانی ایواما آیکیدو ی ژاپن بصورت رسمی ثبت شده است.

آخرین مطالب

خبرنامه

برای اطلاع از جدید ترین اخبار عضو خبرنامه ما شوید !